Ostatné

Ako získať pocit bezpečia na najdôležitejšom mieste – doma

 Svet sa stáva čoraz nebezpečnejším miestom a nástrahám čelíme na každom rohu. Sú však chvíle, kedy chceme vypnúť pocit ostražitosti a cítiť sa jednoducho bezpečne. Napríklad, keď sme doma. Našťastie, v dobe technológií a informácií na to nie sme sami, no obozretnosť nikdy nie je na škodu.

Chráňte si svoje súkromie

Áno, je pochopiteľné, že sa zdôveríme ľuďom, ktorí sú nám osobne blízki. Povieme im o svojich úspechoch, pochválime sa novým bytom, alebo ich taktiež pozveme ku nám na kávu. Dobrou radou však je, neprekračovať hranicu súkromia a neposkytovať kľúče alebo číselný kód od domu ľuďom, pokým to nie je nevyhnutné. Taktiež neodporúčame uvádzať adresu bydliska na pochybných webových stránkach. Každý z nás má rovnaké právo na súkromie, no paradoxom je, že podobnými spôsobmi sa oň môžeme pripraviť sami. 

Technická stránka ochrany

V dnešnej dobe sa chvalabohu nemusíme spoliehať len na zámku na dverách a strážneho psa pred domom. Svet techniky nám ponúka rôzne možnosti ako napríklad kamerový systém na dom, bezpečnostné dvere, zabezpečenie okien, trezor a iné. Ak zrovna patríte medzi ľudí, ktorým takéto technické vychytávky nič nehovoria, spoľahnite sa, že predajcovia príslušného vybavenia zväčša zabezpečujú aj inštaláciu, priamo kam to potrebujete. Jeden z najrozšírenejších spôsobov ochrany je alarm do domu. Takéto alarmy nie sú len akýmsi spestrením vo filmoch, ale sú realitou v mnohých domácnostiach. Pokiaľ si myslíte, že vám zabezpečí pocit bezpečia, určite neváhajte, a aj vy si jeden zaobstarajte.

Nebuďte zbytočne paranoidní

Nechápte nás zle, je v poriadku byť opatrný. Dôležité však je nepodliehať panike, ak sme pre situáciu spravili maximum. Investovali ste do bezpečnostných dverí?  Kľúče od domu máte len vy a ľudia, ktorým dôverujete? Máte nastavený kamerový systém, ktorý zaznamenáva každý pohyb na vašom pozemku? Ak áno, tak niet pochýb, že situáciu máte plne pod kontrolou a nie je potrebné sa ďalej strachovať. Vyložte si doma nohy, zabudnite na katastrofické scenáre a užívajte si svoj domov ako miesto, v ktorom sa môžete cítiť bezpečne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *