Financie

Alarm do bytu – ochráňte svoj byt a domácnosť

Zlodeji boli, sú a aj budú. Ochrániť svoj majetok ale nemusí byť náročné a ťažké, hlavne ak viete na čo sa zamerať. Vďaka moderným technológiám môžete svoj dom, byt alebo chatu chrániť aj keď v nich práve nie ste. Alarmy do bytu sú ideálnym riešením ak chcete mať svoj majetok maximálne chránený. Vybrať si vhodný alarm môže byť síce trochu náročnejšie ale rozhodne to neoľutujete.

Zabezpečenie domácnosti

V prvom rade si rozmyslite či si zaobstaráte celú sadu alarmu alebo len jednotlivé prvky. Sada vás vyjde síce drahšie ale budete mat istotu, že prvky zabezpečenia, ktoré obsahuje sú navzájom kompatibilné. Alarm do bytu si môžete aj „vyskladať“ z jednotlivých prvkov. Vyberiete si zabezpečovacie prvky o ktoré máte záujem. Vyjde vás to síce lacnejšie ale môže byť problém s kompatibilitou prvkov.

Súčasti alarmu do bytu

Riadiaca jednotka – hlavná súčasť sady, ktorá zabezpečuje prepojenie ďalších častí alarmu a diaľkového ovládania alebo aplikácie.

Kamera – najvhodnejšie je ak kamera zaberá priestor vchodových dverí. Vždy keď sa dvere otvoria budete o tom vedieť. Prenos obrazu do mobilného telefónu prostredníctvom aplikácie vám umožní sledovať, kto do domu vstúpil. IP kamery môžete namontovať aj do jednotlivých miestností. V závislosti od typu kamery a nastavenia môžete dostať oznámenie o pohybe v miestnosti, spustiť nahrávanie záznamu vždy keď sa niečo v miestnosti pohne alebo si zabezpečiť nepretržité nahrávanie.

Magnetické detektory – umiestňujú sa na okná a dvere. Hneď ako dôjde k otvoreniu okna/dverí preruší sa magnetické pole a spustí sa alarm.

Senzory pohybu – je vhodné ich umiestniť do každej miestnosti. Ak by jeden senzor vypadol na prítomnosť neželanej osoby vás upozorní senzor v ďalšej miestnosti.

Hlásiče – hrozbou pre vašu domácnosť nie sú len zlodeji ale aj požiar či únik plynu. V tomto smere vám prídu vhod hlásiče, ktoré v prípade zadymenia, požiaru alebo úniku plynu spustia alarm.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *