SlovenskoSvet

Veľa šoférujete? Takto si môžete spríjemniť dlhú cestu autom.

 Nebaví vás šoférovanie osamote, no vaša práca si dlhé jazdy autom deň čo deň vyžaduje? Nemusí to byť na škodu. Pokiaľ vás už obohraté pesničky v rádiu nudia,  vôbec nevadí. Našťastie existujú mnohé iné spôsoby, ako monotónnu jazdu oživiť. 

Audioknihy alebo podcasty

Možno u vás nejde o žiadnu novinku, no pokiaľ tieto formáty nepoznáte, musíte ich vyskúšať. Audio kniha, teda zvuková nahrávka knihy, vás môže pohltiť natoľko, že z auta nebude chcieť ani vystúpiť. Stačí si vybrať váš obľúbený žáner, spustiť audioknihu a už sa len započúvať. 

Druhou verziou sú podcasty. Sú to taktiež zvukové záznamy, no sú omnoho kratšie, majú väčšie zameranie a zväčša vychádzajú v sériách. Môžete sa z nich dozvedieť o aktuálnych správach, vede, politike a vlastne o všetkom ostatnom, čo vás zaujíma. 

Autá, ako napríklad Kia Ceed SW, majú navrhnutý interiér tak, aby bolo všetko na dosah ruky. Preto stačí spraviť pár ťahov na vašom telefóne a jazda so zaujímavým podmazom sa môže začať.

Trénujte si cudzí jazyk

Ďalšou super radou, je trénovanie hovorových schopností v cudzom jazyku. Všetci učitelia angličtiny vám povedia, že jednoduchý spôsob ako si zlepšiť speaking, je rozprávať sa sám so sebou. No a teda, kedy sa vám naskytne lepšia príležitosť, ako keď ste sami v aute? Rozprávajte napríklad o meste, cez ktoré prechádzate, čo ste jedli na raňajky, alebo aj o výhodách modelu Ceed 2022 oproti starším verziám. Na tom vôbec nezáleží. Na začiatku sa možno budete cítiť zvláštne, no nebojte, tento pocit po čase pominie. 

Nahravajte si odkazy

Keď už sme spomenuli budovanie schopností v cudzom jazyku, mohli by sme spomenúť aj budovanie psychického zdravia. Trik je jednoduchý. Zapnite si zvukový záznamník a rozprávajte o svojich povinnostiach. Všetky drobnosti. Nesmiete zabudnúť manželke kúpiť kvety na narodeniny? Musíte pohľadať, kam ste dali kľúče? Máte dôležitý termín v práci, ktorý nesmiete zmeškať?  Nahrajte si to. Je vedecky dokázané, že pokiaľ nedržíme svoje povinnosti v pamäti, ale dostaneme ich do nejakej fyzickej podoby, naša hlava sa vyčistí. Výhodou dnešných automobilov, ako aj pri Kii Proceed, je, že navigácia je zabudovaná priamo do obrazovky na palubnej doske.  Pozorovanie trasy je vďaka tomu pomerne jednoduché. Práve preto máte príležitosť zamestnať svoju hlavu niečím iným a využiť čas v aute efektívnejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *