FinanciePodnikanie

Skvelý podnikateľský nápad s nulovým kapitálom nemusí byť odsúdený na zánik

Skúsený podnikateľ by vám určite povedal, že v momente, keď začínate s podnikaním, mať dobrý nápad je polovica úspechu. Druhá polovica to však financuje. Skvelý podnikateľský nápad s nulovým kapitálom ale neznamená, že vaša cesta k podnikaniu nemá budúcnosť. Existuje veľa spôsobov, ako môžete podnikať bez peňazí. Väčšinou – všetko, čo potrebujete, je podnikateľské myslenie, trpezlivosť, nebáť sa tvrdej práce, kreativity a ochoty vyskúšať nové veci. 

Existujú však aj ďalšie dobré kroky, ktoré sa pre splnenie tohto cieľa oplatí podstúpiť, preto pokračujte v čítaní, aby ste ich mohli využiť aj v praxi.

  1. Založenie spoločnosti s Company Consulting

Prvou fázou začatia podnikania je rozvinúť nápad. Avšak, na to, aby ste tento nápad mohli rozvíjať aj v rámci zákona, musíte mať ako podnikateľ určité právne zastrešenie, ktorým je najčastejšie výber konkrétneho typu spoločnosti. 

Živnosť aj spoločnosť s ručením obmedzeným založíte absolvovaním dôležitých krokov, ktoré vás môžu obrať nielen o peniaze, ale aj rovnako vzácny čas. Dá sa to však riešiť aj inak. Napríklad tým, že si oveľa jednoduchšie a s minimálnymi nákladmi založíte novú spoločnosť s Company Consulting. 

Company Consulting vám na výber ponúka niekoľko možností. Od klasickej až po Ready Made spoločnosť s históriou alebo bez. Dôležité je, že potrebný kapitál na spustenie podnikania je oveľa nižší a rovnako aj proces založenia je s odborníkmi jednoduchší.

  1. Virtuálna kancelária bez režijných a prevádzkových nákladov

Ďalšia povinnosť, ktorej sa pri zakladaní firmy nevyhnete, je sídlo firmy, ktoré sa uvádza do Obchodného registra. Ide o registráciu firiem, ktorou by sa mala, okrem iného, zachovať určitá miera transparentnosti. Mať na tento účel vhodné priestory je ale pre (dnes už nielen začínajúcich) podnikateľov náročné.

Pre vysoké náklady na domácnosť nie je predsa možné financovať ďalšiu nehnuteľnosť. Rieši sa to registráciou sídla na súkromnej adrese, čo nie je vždy ideálne riešenie. Druhou a oveľa lepšou možnosťou je moderná virtuálna kancelária.

Virtuálna kancelária má evidenčný charakter, no využívať môžete aj ďalšie jej výhodné služby správy administratívy a doručovania pošty. Okrem toho sú vám k dispozícii aj reprezentatívne priestory na dôležité stretnutia a samozrejme prestížna adresa v centre mesta, ktorá je skvelou vizitkou. A čo je najlepšie, cena tohto riešenia nepredstavuje ani zlomok z toho, čo by ste zaplatili za klasické fyzické priestory, ktoré v podstate ani nevyužívate. 

  1. Vlastná webová stránka 

Jedna z najlepších investícii do podnikania dnes predstavuje založenie vlastného webu. Vaša webová lokalita je skvelým virtuálnym domovom pre vašu novú firmu. Tento online a vždy dostupný zdroj môžete použiť na vzdelávanie potenciálnych zákazníkov o produktoch alebo službách, ktoré predávate.

Ak teda hľadáte riešenia, ako podnikať s minimálnym kapitálom, tieto možnosti by mohli pre vás predstavovať dobrý základ. 

Zdroj obrázka: Joaquin Corbalan P/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *