Ostatné

Aké máte možnosti pri výbere interiérových dverí do vašej kancelárie?

Pri výbere dverí do interiéru sa pozeráme nielen na funkčnosť, ale aj na ich celkový vzhľad a dizajn. Budú ladiť s nábytkom alebo budú pôsobiť ako päsť na oko? Nejde len o malý detail, ktorý sa dá ľahko zmeniť, preto si treba túto voľbu dobre rozmyslieť. Na trhu sa nachádza hneď niekoľko druhov interiérových dverí.

Polodrážkové dvere

Ide o najbežnejší typ dverí, ktoré nájdete takmer v každom interiéri. Na bočnom a hornom okraji majú vyfrézovanú polodrážku a na jednej strane vystupujú viditeľné pánty. Medzi najspoľahlivejšie patria Invado dvere od overenej značky.

Bezfalcové dvere

Bezfalcové dvere sa objavujú čoraz častejšie a to najmä vďaka ich modernému vzhľadu. Na rozdiel od polodrážkového variantu majú skryté pánty a chýba im aj vyfrézovaná polodrážka, vďaka čomu po zatvorení tvoria jednu rovinu so zárubňou, a tak pôsobia v interiéri ako elegantný prvok.

Reverzné dvere

Tieto dvere sa otvárajú do opačného smeru, preto z pohľadovej strany pôsobia ako bezfalcové, aj keď sa v skutočnosti jedná o polodrážkové dvere.

Posuvné dvere

Pri posuvných dverách si môžete vybrať medzi dvoma typmi. Prvý z nich sa pohybuje pozdĺž steny a krídlo dverí je zavesené v koľajnici. Druhý typ sa zasúva priamo do steny, v ktorej je na dvere zabudované špeciálne puzdro. Tento variant ušetrí v interiéri čo najviac miesta.

Materiál

Pri výbere interiérových dverí je vhodné hľadieť aj na materiál, z ktorých sú vyrobené. Jedným z najrozšírenejších materiálov je drevo. Pri dverách, ktoré sú kompletne vyrobené z dreva je typická dlhá životnosť a veľká odolnosť. Najčastejšie sa používa borovicové, brezové alebo dubové drevo.

Ďalšiu možnosť predstavujú dýhované dvere. Dýha je tvorená doskou HDK, ktorá je vytvorená z množstva pásov z ušľachtilých druhov dreva.

Tretím známym variantom sú fóliované dvere, ktoré sú potiahnuté laminátovou fóliou. Druhov fólie poznáme viacero a platí, že čím je táto fólia pevnejšia, tým je odolnosť dverí väčšia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *