OstatnéSvet

Poznáte tieto modely od luxusnej talianskej automobilky Alfa Romeo?

Existuje množstvo vozidiel, ktoré sa pýšia talianskym pôvodom. Či už sú to superšportové červené rakety alebo malé mestské autíčka. Krajina plná dokonalej pizze a cestovín má na svojom menu aj viacero známych automobiliek. V článku vám prezradíme, čo dokáže také športové Stelvio, rodinné Tonale, trhač asfaltu Alfa Romeo Giulia. Viete, čo znamená, keď tieto modely obsahujú aj malý štvorlístok s názvom quadrifoglio? Nie je to len znak šťastia ale aj poriadného výkonu, ktorý vám vyčarí úsmev na tvári.

Rodinné a športové

Alfa Romeo Stelvio je kompaktné luxusné SUV a hrdo reprezentuje tento typ karosérie od roku 2016. Ide o úplne prvé SUV, ktoré automobilka Alfa Romeo predstavila. K dispozícii je s benzínovými a naftovými motormi, ako aj s vysokovýkonným stupňom výbavy Quadrifoglio. Pokiaľ ide o dizajn, Stelvio sa vyznačuje charakteristickou maskou chladiča Alfa Romeo, ako aj elegantnými, športovými líniami a celkovo atletickým vzhľadom. Jeho majitelia si ho chvália za svoju ovládateľnosť a výkon, ako aj luxusný interiér. Rozhodne stojí za vyskúšanie.

Trhač okruhového asfaltu

Vy ste ešte nepočuli o Alfa Romeo Giulia? Ide o športový sedan predstavený v roku 2016 ako náhrada za Alfu Romeo 159. Giulia je podobne ako Stelvio dostupná v rôznych stupňoch výbavy, vrátane verzie Quadrifoglio, ktorú poháňa 2,9-litrový motor V6 s dvoma turbodúchadlami s výkonom 505 koní. Model Giulia si získava svoju priazeň za ostré ovládanie a výkon, ako aj za štýlový dizajn a vysoko-kvalitné materiály v interiéri. 

Luxusný crossover? 

Alfa Romeo Tonale je prvý Plug-In-hybridný crossover od tejto talianskej automobilky. Tento moderný ekologický pohon kombinuje benzínový motor s elektromotorom. Ako aj ostatné modely Alfa Romeo, aj Tonale ponúka športový a dynamický zážitok z jazdy. Vďaka menšej veľkosti ako Stelvio je Tonale ideálnym spoločníkom do klasického mestského života.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *