OstatnéSlovenskoSvet

Spríjemnite si život v čase korony

Pre mnohých sa s príchodom koronavírusu zmenilo v zásade všetko. Heslo “môj dom – môj hrad” nadobudlo zrazu opäť tú vážnu príchuť, ktorú malo celé storočia. Naše domy sa stali útočiskami našich rodín a svet na okolo sa zrazu stal domovom skrytého číhajúceho nepriateľa.

Naše domy sa odrazu stali miestom, kde trávime viac času. Miestom, kde učíme svoje deti a miestom, kde pracujeme. A preto isto nie je na škodu aspoň trochu si pobyt doma spríjemniť.

Pokiaľ ste donedávna zvažovali spríjemnenie domácnosti a vyberali ste záhradný nábytok, teraz je čas konať. V tomto smere je korona na strane kupujúcich. Ceny sú nízke a vybrať si môže každý. Záhradný nábytok je presne ten typ investície, ktorý v tomto roku isto oceníte. Ak nie pre iné, tak už len preto, že hotely zrejme zostanú zatvorené aj v lete a o ceste na dovolenku do zahraničia neuvažujú ani takí optimisti, ako profesor Krčméry.

Investovať do zveľadenia pohodlia prostredníctvom nákupu záhradného nábytku preto nebolo nikdy rozumnejšie.

Záhradné sety nábytku ponúkajú možnosť stráviť leto síce doma, ale v pohodlí terasy, ktorá (aspoň podľa aktuálneho vývoja počasia), bude aj u nás imitovať Chorvátsko. A ak k tomu prirátete bazén, nie je skoro za čím ľutovať.

Záhradné kreslá budú isto vítanou náhradou školských lavíc pre deti, ktoré sa tak či tak musia učiť. Aj keď minister školstva ohlásil, že tento rok nikto neprepadne. V budúcom školskom roku sa možno nebudú rátať známky z tohto roka, isto však pedagógovia budú počítať s tým, že deti s pomocou rodičov prebrali všetko učivo a oni budú pokračovať s tým novým.

A prechod z detskej izby na terasu môže byť práve tou zmenou, ktorú deti, zavreté celé mesiace doma bez stretnutia so spolužiakmi, potrebujú, aby naštartovali motor svojej vnútornej motivácie. Ostatne, naštartovať motiváciu potrebujeme aj my, dospelí. Vymeniť stôl v pracovni za záhradný nábytok vonku, v tieni stromov či markízy – to môže byť ten správny motivujúci faktor, ktorý nás vytrhne z depresívneho stereotypu nanúteného homeofficom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *