Slovensko

Ako vytvoriť interiér, s ktorým budete spokojní aj po rokoch?

Zariaďovanie nového bytu je radostná činnosť, no spája sa s tým aj veľa stresu. Nie je to len o nakupovaní nových doplnkov a ich zdanlivo náhodnom ukladaní do priestoru. Vyžaduje si veľa plánovania a premýšľania dopredu, ako aj starostlivé sledovanie rozpočtu. Na nasledujúcich riadkoch si prejdeme niektoré tipy, ktorých je dobré sa pri zariaďovaní interiéru držať.

Budujte na kvalitných základoch

Toto je mimoriadne podstatný krok najmä z dlhodobého hľadiska. Nevyhovujúce kreslo sa dá vymeniť pomerne jednoducho, ale základy interiéru s vami zostanú po dlhý čas. Nebojte sa preto investovať do kvalitnej podlahy alebo nepodceňte výber interiérových dverí. Medzi najspoľahlivejšie patria Invado dvere, za ktoré ručí známa značka. Zároveň rozhodnutím sa pre bezfalcové dvere podporíte moderný a elegantný dizajn vášho bývania.

Nepodceňte výber nábytku

Pri výbere vhodných kusov nábytku sa radšej vyhnite aktuálnym trendom a siahnite po jednoduchom štýle, ktorý len tak z módy nevyjde. To isté platí aj pri farbe. Neutrálnymi odtieňmi nič nepokazíte. Váš momentálny vkus sa môže odraziť skôr na menších kusoch nábytku, ktorých prípadná zmena vám príliš nezasiahne do rozpočtu.

Odporúčanou možnosťou je aj investovanie do nábytku na mieru. Najmä, ak váš nový byt nie je veľmi priestranný a potrebujete si umiestnenie jednotlivých prvkov dobre rozvrhnúť.

Buďte opatrní pri nakupovaní doplnkov a dekorácií

Najlepšou taktikou, ako predísť nakúpeniu pekných, ale zbytočných vecí, je vizualizovanie vášho interiéru a predstavenie si, kam presne danú vec uložíte. Ak pre ňu nájdete vhodné miesto, môžete ju bez výčitiek kúpiť. Ak sa ale nikde nehodí, je lepšie nechať vybraný predmet v obchode.

Aj pri výbere dekorácií platí pravidlo o neutrálnych a nadčasových kúskoch. Nič sa však nestane, ak si do svojho moderne zariadeného bytu kúpite niečo farebnejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *