FinanciePodnikanie

Vibračná doska ako zdroj pasívneho príjmu

Je veľa spôsobov ako zarobiť z domu, no na mnohé z nich si netrúfame. Prečo? Lebo si myslíme, že takýto biznis proste „nepôjde“. Práve kvôli tomu zostane mnoho skvelých myšlienok iba „visieť vo vzduchu“. Prenájom nástrojov pre stavbárov (ako vibračná doska, jadrová vŕtačka, píla na betón…) môže byť jedným z takýchto dobrých nápadov, ktoré nik neskutoční. Čo takto skúsiť to?

Existuje mnoho stavebného náčinia, ktoré bežný človek pri drobných prácach okolo domu nevyužíva. Prichádzajú však aj situácie, kedy ich môže potrebovať. Neoplatí sa mu ich však kupovať, pretože ich viac nepoužije. A práve tu je naša šanca.

Aká?

Pasívny zdroj príjmu

Prenájom nástrojov ako brúska betónu, demolačný robot či vibračná doska môže byť celkom dobrým zdrojom pasívneho príjmu. Do stroja totiž investujete len raz (prípadne pri drobných opravách), no zisk z jeho prenájmu si môžete vychutnávať dlhodobo. Mnohí domáci majstri si totiž radi požičajú pracovný nástroj na jedno použitie za nižšiu sumu, ako keby ho mali kupovať za veľké peniaze a viac ho už nevyužiť.

Ktoré stroje môžeme prenajímať?

Je vhodné zamerať sa buď na rôzne stroje z jednej kategórie, aby si vaši zákazníci mohli vyberať alebo sa naopak zamerať na niekoľko druhov odlišných nástrojov, aby si mohli na občasné práce mohli od vás požičať viac potrebných strojov. My vám dnes uvedieme aspoň 1 nástroj, na ktorého prenájme môžete zarobiť.

Vibračná doska

Keď si chcete doma postaviť altánok či spraviť štrkové parkovisko, určite budete potrebovať vibračnú dosku. Tá totiž zhutní celú zeminu, aby ste na nej v pokoji (a v rovine) mohli realizovať vaše plány. Jej použitie je teda dosť potrebné pri mnohých prácach, resp. na ich začiatkoch. Samozrejme, vibračná doska nie je nástroj, ktorý by ste si kúpili na jedno použitie. Práve preto by mohla byť celkom zaujímavým zdrojom pasívneho príjmu pre šikovných podnikateľov.

A čo ďalej… ? Existuje aj mnoho ďalších skvelých strojov na prenájom no o ďalších z nich si povieme zas nabudúce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *