Podnikanie

Posuňte vpred svoj biznis a rozhýbte seba aj svoje nové vozidlo

Úžitkové vozidlo, častokrát nazývané aj dodávka. To je presne to, čo potrebuje každý podnikateľ, ktorý sa zaoberá predajom, prepravou tovaru alebo výroby. Dnes je na trhu naozaj široká ponuka takýchto vozidiel, v ktorej môže byť ťažké zorientovať sa bez predchádzajúcich skúseností. Existuje však jedna multifunkčná dodávka, ktorá bude spĺňať všetky predpoklady. Ktorá to je? Dozviete sa ihneď. 

Objavte nový Fiat Scudo, ktorý hrdo nosí označenie Fiat Professional a užíva si obľubu v oblasti multifunkčných dodávok. Pri výbere úžitkového vozidla je potrebné myslieť na niekoľko zásadných parametrov, akými sú vhodná veľkosť nákladného priestoru a nosnosť, motorizácia, vonkajšie rozmery vozidla, ale aj jeho výbava. Fiat Scudo poskytuje naozaj multifunkčnú ponuku. Stačí si vytvoriť vhodnú kombináciu pre vaše podnikanie a naštartovať vozidlo aj váš biznis.  


Základným atribútom pri rozhodovaní o veľkosti a nosnosti dodávky je objem a váha prepravovaného tovaru.  Nový Fiat Scudo má aj napriek svojej relatívne nízkej výške len 190 cm prepravnú kapacitu mimoriadne veľkú. Objem nákladového priestoru je 6,6 m3 a užitočná hmotnosť až 1400 kg. 

Čo sa týka výberu motorizácie, tu je jednoznačne dôležité premýšľať nad tým, aké dlhé trasy plánujete s vozidlom absolvovať. Ideálna voľbou je vozidlo spĺňajúce tie najprísnejšie emisné limity. Prečo? Odpoveď je v zásade jednoduchá. Pomaly ale isto pribúdajú oblasti, ktoré sú obmedzené emisnými limitmi. Je len otázkou času, kedy bude tento stúpajúci trend zavedený aj na Slovensku. Ak už teraz viete, že sa v rámci svojho podnikania budete pohybovať v takýchto oblastiach, nie je žiaden priestor na diskusiu. V opačnom prípade vám môžu hroziť poplatky, ktorých výška bude závisieť od emisnej normy akú vozidlo spĺňa. V neposlednom rade je potrebné myslieť aj na to, že udržať diaľničné tempo pri dlhších vzdialenostiach s plne naloženým vozidlom môže byť náročné. Preto nezanedbajte aj výkon pohonnej jednotky a spotrebu. Fiat Scudo ponúka verziu s dieselovým motorom alebo úplne novú plne elektrickú verziu. Navyše si môžete zvoliť medzi rôznymi batériami, 50 alebo 75 kWh, podľa potrieb vášho podnikania. Pri dieselových motoroch Fiat Scudo zas ponúka najširšiu ponuku so štyrmi rôznymi motorizáciami. Verzia s dvojlitrovým motorom je charakteristická novou 8-stupňovou automatickou prevodovkou.  

No a na záver výbava vozidla. Áno, určite si poviete, že v prvom rade potrebujete premiestniť svoj tovar, nie seba. No verte či nie, práve váš komfort priamo vplýva na efektivitu využívania pracovného vozidla a pracovného času. A čas sú peniaze. Motto azda každého jedného podnikateľa. Nový Fiat Scudo je kompaktné a ľahko ovládateľné vozidlo. Milo vás prekvapí 14 prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti, ako napríklad rozpoznávanie dopravného značenia, sledovanie mŕtvych uhlov, varovanie pred čelným nárazom či aktívne núdzové brzdenie. To všetko vám zaručí komfortnú a bezpečnú jazdu v akýchkoľvek podmienkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *