Ostatné

Vďaka robotickým vysávačom sa už nemusíte kolenačkovať za každou špinou

Poznáte ten pocit, kedy ste pracne a poctivo povysávali celý dom či byt, no na druhý deň sú už zase po zemi vlasy, chlpy alebo žmolky z oblečenia? Ani prvotné nadšenie z toho, ako vám pri vysávaní špina mizne pred očami zrejme nikomu nevydržalo dlhšie než 5 minút. Môžeme ďakovať technológii, ktorá robí naše životy jednoduchšími. Robotické vysávače vyčistia podlahy a koberce aj bez našej pomoci. 

Výhody robotických vysávačov 

• Robotický vysávač, nazývaný aj vysávač robot, funguje samostatne, čím vás ušetrí od fyzickej námahy. 

• Môže byť zapnutý aj keď nie ste doma. Vďaka tomu vás čaká návrat do čistého prostredia. 

• Pracuje veľmi ticho. 

• Je vhodný aj pre alergikov. 

Nevýhody robotických vysávačov 

• Robotický vysávač plne nenahradí manuálny vysávač a niektoré miesta treba dovysávať ručne. 

• Kapacita zbernej nádoby je menšia. 

• Sací výkon je nižší. 

Čo všetko môže takýto vysávač ponúknuť? 

Okrem bežných, vyššie vymenovaných výhod, majú robotické vysávače zabudované aj rôzne ďalšie funkcie. Vďaka senzorom proti pádu rozoznajú prekážku. Tak sa dá zabrániť napríklad ich pádu zo schodov. 

Časovač spolu s časovým rozvrhom vysávania vám umožňuje vybrať presný čas, kedy chcete, aby váš vysávač pracoval. Na niektorých modeloch sa dá táto funkcia nastaviť aj diaľkovo. 

Okrem času vysávania si môžete nastaviť aj preferovanú miestnosť, ktorá má byť vyčistená. 

Pokiaľ máte vysávač pustený v noci, LED osvetlenie zaručí, že ho v tme dobre uvidíte. Ďalšie žiarenie, konkrétne UV lampa zneškodní mikróby na podlahe, čím je vysávanie ešte o niečo hygienickejšie. 

Nabíjacia základňa 

Každý robotický vysávač potrebuje nabíjaciu základňu. Staršie a lacnejšie modely je niekedy treba do stanice umiestniť. Kvalitné robotické vysávače sa v stanici dobijú podľa potreby, preto je vhodné, keď je nabíjacia základňa stále zapojená do elektrickej siete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *